Porywająca książka na święta dla dziewczyny

Prezent na święta dla dziewczyny dostępne w Taniaksiażka.pl może być uroczym drobiazgiem, który ma dla niej wielkie znaczenie, a może być też biletem w cudowną podróż wraz z bohaterami nowej książki. Jeśli dziewczyna należy do tak zwanych moli książkowych i przepada za historiami, które pochłaniają bez reszty, z pewnością spodoba jej się monumentalna powieść “Szczygieł” Donny Tartt. Powieść ta natychmiast po wydaniu stała się bestsellerem i doczekała się tłumaczeń na wiele języków.

Początek nowej rzeczywistości

Theo Decker jest nastolatkiem, kiedy wraz z ukochaną mamą wybiera się na wystawę w muzeum. Jeden moment pozbawia życia wiele osób, a życie innych zmienia o sto osiemdziesiąt stopni. W muzeum dochodzi do zamachu terrorystycznego, w którym ginie matka Theo. Sam chłopiec wydostaje się spod gruzu i zabiera ze sobą fascynujący, niewielki obraz szczygła. Od tej pory dzieło to będzie towarzyszyło mu na każdym kroku, a jego droga ku dorosłości nie będzie łatwa. Od ekskluzywnych apartamentów Nowego Jorku, przez kasyna Las Vegas i kanały holenderskie. Chłopak pozna interesujących ludzi, pozna pierwszą miłość i dalszą rodzinę, ale zawsze z nostalgią będzie wspominał swoją matkę. Szczygieł będzie najważniejszą rzeczą, jaką będzie pakował przed wyruszeniem w dalszą drogę. Obraz ten stanie się symbolem początku nowego życia, w którym wrażliwy chłopak będzie musiał radzić sobie sam. 

Powieść wymykająca się ramom

“Szczygieł” Donny Tartt to napisana z epickim rozmachem historia, która wciąga od pierwszych stron i pozostawia czytelnika z refleksjami na temat kondycji świata i człowieka. Wrażliwy Theo Decker jest bohaterem, z którym wielu będzie mogło się utożsamiać, ponieważ w piękny sposób ukazuje wędrówkę młodego chłopca, który stracił wiele i zamierza na nowo nadać swojemu życiu sens. Wielkim walorem powieści jest sama forma i surowa proza, z której bije inteligencja i wrażliwość pisarki. Nie ma tutaj przesady i nadmiernych opisów emocji, a zachowania czy dialogi bohaterów mówią więcej niż dziesięć tomów z posłowiem

About the Author

You may also like these